Rozhovory

Jeroným Kamenický

Vítěz závodu Žďáráka na Dolinkách v roce 2021

1. září 2022

Čau Jeronýme, minulý rok si se dostavil na Žďáráka jen jednou, ale za to si díl na Dolinkách suverénně opanoval a technickou trať s kopci si prolítl v průměru 3:34/km v rámci tréninku. Co se Ti vybaví při vzpomínce?

Čau, jako první se mi rozhodně vybaví moc hezká zvlněná trať, která měla vše, co si můžu přát. Rychlé pasáže, technické pasáže a moc hezké počasí. Zároveň se mi vybaví, že mě překvapilo, že jsem na prvním kopci byl sám a bál jsem se, jestli jsem to trochu nepřepálil 😊

Jsme rádi, že si zvedl konkurenci a nastavil laťku svým časem hodně vysoko. Trať na Dolinkách vede částečně po historických okruzích pro běžecké lyžování ve Žďáře. O Tobě se ví, že si výborný orientační běžec, ale zajíždíš i skvělé časy na Jizerské 50. Jaký je tvůj osobák a mažeš?

Díky za pochvalu 😊v rámci doopravdické "nevirtuální" Jizerské mám zajeto nejlépe 2:27:42. A nemažu si sám, ale nechávám si mazat od lepších. Soupaž to rozhodně celé neobjedu a musím naopak využívat naše běžecké přednosti i při lyžování, abych byl konkurenceschopný.

To je úctyhodný čas na "namazaných" lyžích! Vidíš dlouhodobě nějaký potenciál a přínos v organizaci krosů odpoledne v pracovní den v okolí Žďáru a NMNM?

Rozhodně za pořádání krosů v okolí Žďáru a NMNM celý tým Žďáráka chválím! Myslím si, že je to zpestření pro všechny zdejší běžce, možnost se potkat a poznat a pro některé snad i motivace, když vidí rychlejší běžce. Možná, že i příležitost pro začátečníky získat rady od zkušenějších kolegů. Osobně mi to zatím vyšlo jen jednou se dostavit, ale snad se ukážu víckrát 😊

Jako první se mi rozhodně vybaví moc hezká zvlněná trať, která měla vše, co si můžu přát. 

Díky za skvělý odpovědi! Tak na závěr logická otázka: uvidíme Tě ve středu v Hamrech, jak vylepšuješ svůj traťový rekord?

To je v tuhle chvíli ve hvězdách, neboť mě začalo trochu trápit tříslo, takže uvidím, jak na tom ve středu budu.. a vylepšení rekordu nevím nevím, loni asi byla lepší forma.. 😊

Tak hlavně ať si brzo opět plně fit. Díky za rozhovor 

Fotky: Archiv Žďáráku, FB stránka Jeronýma, stránka JIZ50