Noční přechod Vysočiny

"Every year, when second half of November goes in, it is time to get ready again."

Ahoj outdooroví nadšenci! Noční přechod Vysočiny 2023 je tu!

Zveme vás na již 14. noční přechod Žďárských vrchů. Letos poprvé organizujeme tradiční akci pod hlavičkou SK Žďárák.

🌔 Trasa letošního Nočního přechodu je ke zhlédnutí zde: https://mapy.cz/s/nokomutonu

🌄 Těší nás zájem, jaký letošní ročník vzbudil. Připomínáme základní principy: je to nesoutěžní akce, spočívající ve společném zážitku, kdy během jedné noci ujdeme 45 km krásnou krajinou. Jde se rychle, pauzy jsou krátké. Ze zkušenosti můžeme říct, že v tento termín je většinou bláto nebo sníh, teplota pod nulou a dost fouká.

⏱ Ze ZR budeme odjíždět vlakem v 19.38, oficiální začátek ve 20.00 na nádraží v NMnM. Akce je kompletně bez zabezpečení, každý si nese sám vše, co potřebuje.

!!! Více informací pro ty, kteří tuto akci neznají a kteří zvažují svoji první účast !!!

  • jedná se o přechod Vysočiny během jedné noci. Smyslem je překonat se a společně přejít Žďárské vrchy. Posledních 12 let volíme pravidelný každý rok jinou trasu. Většinou to vyjde na cca 50-60km.
  • akce je pro otevřena všem outdoorovým nadšencům, důležitý je dobrý základ fyzičky a vytrvalosti (čeká nás 10 hodin ostré chůze s čelovkami a v terénu Žďárských vrchů)
  • nejedná se o závod, neběžíme, ale jdeme rychlou a svižnou chůzí
  • každý účastník jde na vlastní nebezpečí
  • určitě nikomu utíkat nebudeme a děláme pravidelné pauzy. Na druhou stranu situace, kdy by ve 3:00 někomu došlo a nemohl dál pokračovat, je taky nepříjemná. Proto pokud jdete poprvé nebo si 100 % nevěříte, tak si prosím předem domluvte raději někoho na telefonu, kdo by pro vás v případě krize dojel autem.


Svit 20 čelovek, překonávání krizí uprostřed noci, mráz, bahno, často mlha a vítr, pokud to vyjde, tak hvězdy a východ slunce, čas přemýšlet i čas na dlouhé rozhovory.

Díky 13 ročníkům je Noční přechod krásnou outdoorovou akcí, ve které by byla škoda nepokračovat.

Pojďte do toho!

...to explore the night outside

...to explore the night when everyone feels discomfort

...to explore the night with passion