Tratě

- I místní legendy budou překvapeny -

Salvátor

Okolí studánky Salvátorky - "the best of Zdar". Lesy za Pilákem netřeba žádnému Žďárákovi představovat. Tento běh nás provede částí lesního komplexu táhnoucího se až ke Žďírci, jenž disponuje abnormálně rozšířeným spodním patrem lesa. Přijatelná délka, výběh na nejvyšší vrchol v okolí Adamův kopec, rovinatý úsek po drážce na zrychlení, měřený segment na závěrečném stoupání, návštěva ovocných sadů a jezírka Vápenice, minimum asfaltu, start a cíl v klidu pilácké zátoky - to je trasa ve zkratce. Výškový profil je pěkně běhatelný, proto ho zvládne i začátečník.

Traťový rekord: 26:41 (Lukáš Sedlák - 2021)

                          29:51 (Monika Pokorná - 2021)

Rekord prémie: 1:27 (Lukáš Sedlák - 2021)

                          1:45 (Monika Pokorná - 2021)

Start I Mapa I Podrobný popis tratě Plíčky

Trasa druhého závodu seriálu Žďárák vás zavede východně od Žďáru do krásné krajiny kolem Staviště a lesů kolem oblasti Plíčky. První část vede zčásti kolem přehrady a potom po hravém trailu (modrá značka) až na Plíčky. Trasa odbočuje vlevo směr Vysoké a po cca 500 m na asfaltu uhýbá vpravo do lesa na již mírně zarostlou, ale viditelnou lesní cestu. Prostřední část vede lesem na Plíčkách. Dostáváme se zpět k chalupám na Plíčkách a míříme po asfaltce dolů směr Mělkovice. Třetí část je již v otevřené krajině. Po loukách se dostaneme zpět do ZR. V posledním km čeká na běžce prémie - pozvolné stoupání podél lesa. Následně se sbíhá kolem dětského hřiště do cíle.

Traťový rekord: 29:39 (Vojtěch Bořil - 2021)

                          38:17 (Lenka Sedláková - 2021)

Rekord prémie: 1:26 (Vilém Frieb - 2021)

                          2:04 (Lenka Sedláková - 2021)

Start I Mapa I Podrobný popis tratě

Čerňák | Zelená hora

Černý les (Čerňák) je nepochopitelně opomíjeným mistem, a proto si nikdo nesmí nechat ujít ani tento díl seriálu. Nádherný brdík, hned vedle Zelené hory, musí být jednou provždy zdolán a zařazen do Žďáráka. V Čerňáku se skrývají cestičky, o kterých ví jen pár místňáků. Závod začíná a končí na vrcholku Zelené hory. Les, louka, zpevněné cesty, asfalt. 

Traťový rekord: 27:21 (Martin Bořil 2021)

                          36:03 (Lenka Sedláková 2021)

Rekord prémie: 1:55 (Martin Bořil 2021)

                           2:31 (Lenka Sedláková 2021)

Start I Mapa  I Podrobný popis tratě

Štěnice a Rozštípka

Vrchol celého seriálu proběhne první červnovou středu v Hamrech. Žďáráky budou čekat dvě atraktivní smyčky. V první budou zajištěny táhlé stoupání a rychlé seběhy okolo zapomenutého vrcholu Štenice. V druhé zase techničtější výstup okolo Rozštípené skály a poté velmi rychlý, ale zrádně dlouhý závěrečný finiš. Tahle trasa bude atraktivní i z diváckého pohledu, tak pozvěme své známe a pojďme to pořádně rozběhnout!

Traťový rekord: 28:42 (Tomáš Bořil 2021)

                          45:31 (Klára Bořilová 2021)

Rekord prémie: 1:43 (Vilém Frieb 2021)

                           2:40 (Klára Bořilová 2021)

Start I Mapa  I Podrobný popis tratě

ŽĎÁRÁK PRÉMIE

Prémie část trati, která je měřena formou segmentu na online sportovní platformě STRAVA. Vždy se jedná o něčím specifický úsek trati. Může to být zajímavé stoupání nebo seběh, terénní úsek či rychlý asfaltový přeběh. Většinou to bude úsek, který první běžci zvládnou za 1-2 minuty. Ve výsledcích bude pro prémii samostatné vyhodnocení. Proto může prémii vyhrát i běžec, který se v celkovém pořadí neumístí na prvních pozicích. 

K zapojení je ale nutné svůj běh zaznamenat na hodinky/telefon, ještě v den závodu nahrát aktivitu na STRAVU a mít ji jako "veřejnou".